یک روز با همایش روز رسانه های اجتماعی

امروز روز خوبی بود ، صبح که از خونه زدم بیرون ، حسم گفت که روز خوبی پیش رو دارم از بس که هوا خنک و دل نواز بود . یه سری رفتم دانشکده مدیریت علامه و ظهر نزدیک ساعت دوازده به محل برگزاری همایش روز رسانه های اجتماعی رسیدم  " پژوهشگاه فرهنگ ، هنر و معماری "  (سر نبش مظفر جنوبی با انقلاب) ؛ وارد که شدم نظم و روبراه بودن اوضاع از یکدستی لباس های پذیرش کنندگان میهمانان نظرم رو جلب کرد و به خودم گفتم که کارشون درسته :)

نصفه های ارائه " محمد نصرتی "  نویسنده وبلاگ " جدی می گم چرا می خندی " رسیده بودم رفتم یه  صندلی گیر آوردم و نشستم ، آقای نصرتی رو از دنیای وب بهش شناخت داشتم و تا به حال ندیده بودم . در کل ارائه این دانشجوی مدیریت رسانه دانشگاه تهران ، از یه مطلب بیشتر خوشم اومد و اون هم این بود که آمار مطالعه این پژوهشگر در گوگل پلاس نشانگر این بود که ما ایرانی ها در دنیای واقعی و مجازی ، به مسائل سیاسی بیشتر توجه داریم و بیشتر این مسائل رو پوشش می دهیم ؛ شاید دلیل این مطلب این باشه که مردم ناچارند به امور سیاسی بپردازند  یعنی ناچار شدند .

بعد ارائه این دوست حاصل دنیای مجازی ، نوبت ناهار و نماز بود ، من هم از فرصت استفاده کردم و یه سلام و علیکی با دوستان و اساتید داشتم ، از آقای جهانشاهی بزرگوار گرفته تا آقای بصیریان و  آقای رضا قربانی و خانم مینا والی و یه چند تای دیگه مثل مهشید و زهرا و نرگس.

با مینا والی رفتیم ناهار و منتظر بودیم که مستوره تماس تلفنی گرفت و گفت ، تور اهه و دینا رو هم همراه خودش آورده ، من هم خوشحال از این اتفاق ، راستش چند صباحی می شد که مستوره رو از نزدیک ندیده بودم و لپ دختر گلش رو هم نکشیده بودم.

خلاصه ناهار رو خوردیم و برگشتیم به سالن برگزاری همایش ؛ راستش نتونستم از پنل دوم ، زیاد استفاده کنم چون که رفتم بیرون سالن یه تماس تلفنی داشته باشم ، درگیر یه بحث اجتماعی ، فرهنگی ، اقتصادی و سیاسی  شدم و از تجربه های چندی از دوستان استفاده کردم ، برگشتم به سالن ،  پنل سوم شروع شده بود و من هم از ارائه های آقایان اسکندری پور و شایان استفاده کردم  و اما بگذریم از نوع ارائه ها و سایر قضایا .

آخر همایش هم ، دینا کوچولو  رفت و خوش شانس ترین میهمان رو انتخاب کرد و یک دستگاه گوشی موبایل از آن ایشون کرد ، بهش گفتم :خب خاله من رو انتخاب می کردی گفت : آخه من تا 3 بلد بودم بشمارم و فقط گفتم : 1....... ، 2.........، 3 (123).

 پایان همایش هم خداحافظی با سایر دوستان چون دکتر منصور ساعی و جواد افتاده و دکتر سلطانی فر و  بالاخره  برگشت به خانه ؛ توی تاکسی مسیر تهران  - کرج به این فکر می کردم که همایش خوبی بود ، یه دفعه به ذهنم زد چکیده مقالات رو مطالعه کنم ، حین اینکه مطالب رو می پاییدم چند تا موضوع برام عیان شد :

1. اکثر دانشجویان تحصیلات تکمیلی آشنایی کافی با چکیده نویسی ندارند.

2. خیلی از ارائه کنندگان چکیده ، تفاوت رسانه های اجتماعی با رسانه های جمعی چون تلویزیون رو نمی دونستند .

3. به دلیل فقدان همایش ها و مجامع علمی مرتبط با رسانه ها ، چکیده مقالات بی ربط به همایش رسانه های اجتماعی هم کم دیده نمی شد.

برای دسترسی به چکیده مقالات به اینجا مراجعه کنید

اما در نهایت ، به نظرم حاصل کار گروه پژوهشگران عرصه رسانه های اجتماعی ، باشگاه لایف وب و مخصوصا جواد افتاده ، جوان کوشا و مستعد این عرصه خالی از لطف نبود و به جرات می تونم بگم که واقعا " دست مریزاد "

به امید همایش سال بعد و یه رقم زنی پر افتخار دیگر

دوستان بدرود.

/ 4 نظر / 35 بازدید
محمد نصرتی

سلام ممنون که یادی از ما کردین همایش خوبی بود برای من که خیلی خوب بود :) والا

فروتن

سلام خانم پور معصوم هر کدام از چکیده ها را جالب تر یافته اید منتشر کنید یا اگر در آدرسی قابل دسترسی هستند،اعلام نمایید.

محمد

سلام یک طرحی گذاشتیم برای ختم جمعی قرآن در ماه مبارک رمضان،ممنون میشم اگر شرکت کنین و به دوستان هم توصیه کنین. در آدرس زیر: j.mp/quran91 متشکر