یک لحظه مکث ، ارزیابی شتابزده را کنار بگذاریم

دیر زمانی نیست  می نویسم و می نگارم آن مسائلی را که در ذهنم مرا وادار به نگاشتن در وبلاگم یا شبکه های اجتماعی می کنند. یادداشت ها و نکته نظراتی که مرتبط با مسائل و دغدغه های اجتماعی هستند و در بیشتر اوقات از سوی دوستان مورد توجه قرار می گیرند اما زمان هایی هم بوده است که عقاید شخصی ام را مطرح کرده و مورد نکوهش برخی از دوستان قرار گرفته ام  و موجه ترین دلیلم این بوده است که حق دارم آزاد باشم و به خودسانسوری دست نزنم. اما بعضی اوقات هم در این میان ، رفتارهای مبهمی نیز از من سر زده است  مطالبی  که در وبلاگم یا در شبکه های اجتماعی درج کرده ام و بعد از اندکی تامل، تصمیم به حذف و یا محدود کردن مخاطبانشان کرده ام و تصورم این بوده است که در طول مدیریت رسانه شخصی ام ، صاحب تجربه می شوم و سعی می کنم تا دیگر اشتباهاتم را جبران نکنم.

علت همه این اعترافات نیمه جان و دراز گویی ها ی جان دار به توقیف روزنامه شرق ربط دارد ،کاریکاتوری که متهم به توهین به ... است. شاید باور نکنید اولین بار که کاریکاتور را دیدم جا خوردم و برداشت مثبتی از این کاریکاتور در من ایجاد نشد ولی بعدها که توضیحات کاریکاتوریست این طرح را خواندم نگاهم تغییر کرد و در ذهنم نگاه دیگری نقش بست.

بیشتر که تامل کردم به نظرم آمد که اگر این کاریکاتور در روزنامه ای چون کیهان درج می شد شاید این نگاه ها و برداشت ها هم نبود و مسئولان و نمایندگان کشور نیز به خود زحمت ارائه نظر نمی دادند و ماجرا ختم به خیر می شد اصلا ماجرایی نبود که ختم به خیر شود.

دوستان، لطفا اشتباه نکنید این یادداشت به هیچ عنوان دفاع از " شرق " نیست ؛ آقایان ، خانوم ها یک لحظه مکث :

این یادداشت ، درد دل جوانی است در جویای کار که بعد از طی مشکلات ادیده و سپری کردن دوران باشکوه تحصیل در دانشگاه ، هر از گاهی هوای دل سپردن به متون و مطالبی را می دهد که درمنظومه های فیس بوک و پلاس رخ نمائی می کنند و متاسفانه از بطن ورود به شبکه های اجتماعی ، شاهد رشد پیش فرض ها و هاله های پر نور اجتماعی بوده است.

خانوم ها و آقایان ، چند صباحی کم نیست که بعد از رجوع همسر به خانه ، دیگر دلمان شاد نیست ، لبخند از لب هایمان رخت بسته است و هر از گاهی که مورد لطف و عنایت جریان های کم نظیر اجتماعی قرار می گیریم  در آنی به پلک زدنی ، رجال سیاسی، تاب نیاورده و فضای با نشاط اجتماعی مان را بیشتر و بیشتر مورد لطف قرار می دهند! 

اصن به قول پلاسی ها یه وعضی...

بله ، لطفا ارزیابی شتابزده را کنار بگذاریم و وقتی مطلبی را در سایت و یا جایی می خوانیم ، عقده های تا بن دندان مسلح مان را روانه آن بنده خدا که لختی برای تسکین اعصاب و بیان عقده هایش به نگاشتن پرداخته است روا نداریم ، لختی مکث کنیم به خدا جای دوری نمی رود حداقل اعصابمان راحت خواهد بود حداقل ما که مثل بعضی ها نه پستی داریم و نه مال و منالی ، که بی محابا و بدون هیچ حساب و کتابی ، چوب لای چرخ بگذاریم و افکار جامعه را مشوش کنیم.

لطفا یک لحظه مکث ؛ روزنامه های چاپی مانند سایت ها نیستند که هر وقت خواستند یادداشت ها و کاریکاتورهایشان را حذف کنند البته همین نکته علاوه بر اینکه امتیاز آزمون و خطا را به این رسانه ها بیشتر می دهد ، تکلیفی نیز بر آنها وارد می کند تا با حساب و کتاب بیشتری رفتار کنند تا خدای نکرده ، زبانمان لال ، توقیف نشده و ذهن ملول گشته مان را بیش از این مشوش نکنند.

/ 1 نظر / 3 بازدید

اگر خواهان تبادل لینک هستید ما را با نام (( فیلم های سینمای ایران )) لینک کنید و در کامنتی اطلاع دهید تا برای تبادل لینک شما را هم در لینکمان قرار دهیم .