از فیس بوک تا پین ترست (2)

میلیون ها نفر از افراد جهان از معلمان مدارس گرفته تا باغبانان ، از فنی ها گرفته تا زنان خانه دار و مادران  ، عاشق " پین ترست "  هستند .

بر اساس تفکر " پین ترستی  "، توجه به جزئیات و طراحی اجتماع ، بسیار مهم تر از رشد فناوری است. هر شخص در جامعه پین ترست می تواند کار مورد علاقه خود را انجام دهد در واقع کار کردن مشترک مانع از مالکیت افراد نخواهد شد و هر شخص به عنوان یک بخش تاثیر گذار در این سرویس دهی خواهد بود.

آوازه پین ترست در خیلی جاها پیچیده است اثبات این ادعا سخت نیست ، گزارش هایی از فعالیت پین ترست را می توان در

  ،   و

دید و مطالعه کرد..

در سیاهه قبل ، نوشتیم که پین ترست می گوید از طریق تصاویر اشیاء ، ارتباط را به معنای دیگری تجربه می کنید ، نوشتیم تا بیندیشیم که ارتباط از طریق اشیاء در معناهای مشترکی خواهد گنجید تا با تولید موضوعات و نگاه های جدید ، راه های نو را برای تسخیر یکدیگر به کار ببریم.

گفتیم:  که " پین ترست " ، طرحی نو و ایده ای ناب را برای ارتباط تدارک دیده است ؛ موسسین پین ترست از همه دنیا گرد هم آمده اند تا با تخصص های مختلف ، به عنوان کارآفرین ها و سرمایه گذاران موفق ،اشتراکات را به عرصه تصویر بکشند. پین ترست را می توان از گوشی هایی چون " آیفون " به راحتی دنبال کرد و با ضبط تصاویر زیبا و تاثیر گذار ، آنها را به اشتراکات جهانی افزود.

در ورای همه این گفته ها و ناگفته ها ، می شود گفت که " پین ترست " یک شانس برای موسسین خود و اهل کسب و کار است . چرا که تفکر پین ترستی به سادگی شکل گرفته است چرا که کمی کنکاش در دنیای وب می توانست حتی برای ما این شانس را به همراه آورد. اهل کسب و کارنیز با ولع بدست آوردن خواست ها و تمایلات مشتریانش و بازارهای جدید به " پین ترست " جواب مثبت می دهند ..

به سادگی ، دنیای پینترستی شکل می گیرد و بلاگ ها با ایجاد آیکن " Pin It"  تمایلات و علائق را جذب می کنند بدون آنکه هزینه گزافی را خرج کنند صاحب تجربه می شوند و در سیاستگذاری های خود ، دقت بیشتری در تولید محصولاتشان می کنند.

و شاید این ادعا گزاف نباشد که پین ترست بیشترین درآمدش  را از سوی صاحبان کسب و کار کسب می کند و دیری نخواهد پایید که امتیاز چگونگی کشف علائق ، آن را صاحب امتیاز خواهد کرد.

بنابراین ، " پینرست " از ما و شماها می خواهد تا خودمان باشیم و علائق و تمایلات خود را به بدیهی ترین شکل یعنی تصویر ، تقدیم دنیای سیاست ، اقتصاد و فرهنگ کنیم.

در مطلب بعدی یادداشتی را درباره پین ترست و فرهنگ خواهم نوشت.

تا بعد...

/ 4 نظر / 26 بازدید
مسعود ندافان

سلام نشریه دانشچویی حیات وابسته به بسیج دانشگاه امام صادق علیه السلام نشریه برتر دانشجویان ایران از سال 1383 تا اکنون در نظر دارد در پرونده "مستضعفین" به موضوع مسلمانان بوسنی بپردازد با عنایت به فعالیت شما در این حوزه رسانه های بوسنی خواهشمندیم مقالات خود را به ادرس ایمیل ارسال بفرمایید لطفا مقاله بین 1200تا 1600 کلمه باشد. روال چاپ مطلب در نشریه حیات به این صورت است: عکس (برادران) نام ونام خانوادگی مدرک تحصیلی یا شغل ایمیل (اختیاری) لطفا این رویه در هنگام ارسال مطلب لحاظ بفرمایید. با تشکر دبیر سرویس

محمد نصرتی

سلام ای بابا پین ترست هم که فیلتره!

قره باغی

مطلبتان جالب است یعنی پین ترست به دنبال شناسایی اشتراکات و افتراق های میان افراد جهان است؟

منصورزاده

با سلام نکته جالب در انتشار پین ترست، سرعت در فراگیر شدنش هست! گوگل پلاس با وجود اینکه پشتوانه قوی ای مثل گوگل و محصولات متنوع مانند یوتیوب، جیمیل و .. رو یک جا به مخاطب عرضه میکنه، با این وجود، فراگیر شدنش در میان وبمستر ها خیلی کند تر بود. الان، افزونه های بوکمارک و اشتراک محتوا برای سایت ها، معمولا آیکون اشتراک در پین ترست رو دارند ولی آیکون اشتراک در گوگل پلاس رو نه! متشکر از مطلب خوبت موفق و پیروز باشی