ترین های سبک نوشتاری

نوع سبک نوشتاری آمریکایی

علت استقبال جهانی از کتابهای ارتباطات میان فرهنگی در حوزه کسب و کار

یکی از عواملی که منجر به رواج و استفاده گسترده از کتابهای ارتباطات منتشره ایالات متحده شده است نوع سبک نوشتاری است که از برجسته ترین دلایل توجه و استقبال جهانی از این کتابهاست . چنانکه حتی خود نویسندگان آمریکایی بر این دلیل اذعان دارند و اعتقاد دارند که در ارتباطات میان فرهنگی بویژه در حوزه کسب و کار و تجارت ،توانسته اند بازار فرهنگ و علمی جهان را مصادره کنند. واقعا این سبک دارای چه ویژگی هایی است که مزیت رقابتی را برای این دست از کتابها ایجاد کرده است ؟ درپاسخ  به این سئوال  دو مقوله مطرح می شود :

  • استفاده از دستور زبان ساده  ( نهاد  +  گزاره )

بکار گیری چنین دستور زبانی منجر به ارجحیت نگارش آمریکایی بر سایر نوشته های انگلیسی زبان می شود.

  • استفاده از اسامی مرکب و تفصیلی

در نوشته های آمریکایی ، اسامی بصورت مرکب و تفصیلی استفاده می شوند که این امر باعث می شود خواننده  مفهوم را در ذهن تصور کرده و برای آن حجم قائل شود .

/ 3 نظر / 16 بازدید
رضا قربانی

عالی بود این. به نظرم آمریکایی‌ها برخلاف اروپایی‌ها و طبیعتا ما به چرخه تولید کتاب مانند چرخه تولید نگاه می‌کنند. آنها همان طور که گفتی روی الگوهای ساده‌ای کار می‌کنند و بازی کلمات نمی‌کنند. پیام از نظر آنها مهم است که باید برسد به دست مصرف کننده. اما اروپایی‌ها و البته ما پیام را کادوپیچ می‌کنیم.

لویمی

سلام وبلاگ مفید وجالبی دارید ازان استفاده می کنم درضمن شما را دروبلاگم لینک کردم موفق باشید

سید

سلام ، کتاب لوسی کینگ (مدیریت راهبردی رسانه) که ترم قبل آقای دکتر فرهنگی به عنوان منبع امتحانی مطرح کرده بودند خیلی مبهم بود که به نظرم روان ترجمه نشده بود .