گوگل + ؟

چند وقت پیش بود یکی از اهالی پلاس ، سکوی  بر خطی  رو برای هم اندیشی در رابطه با حلقه های پلاس آماده کرد و من و چند تنی از دوستان وارد این هم اندیشی شدیم ، در این نشست اینترنتی ، دیدگاه ها متفاوت بود و هر کسی از دیدگاه خودش به ماجرا نگاه می کرد از جمله خودم که بیشتر نگاه زیر ساخت فرهنگی  به موضوع داشتم اما جالب تر این بود که شاید بعضی از نگاه ها از طرف دیگری مورد نکوهش قرار می گرفت البته این  رویکرد عادی است و اشکالی بر آن وارد نیست فقط بزرگترین اشکال در این بود که شاید در این جمع و حداقل من دیدگاه کسب و کاری به موضوع نداشتیم یک لحظه ایست!

منظور من از کسب و کار به معنای ماهیت کاملا تجاری نیست بلکه دانش امروزی کسب و کار نشان می دهد که هر شروع یک فعالیت انتفاعی و حتی غیر انتفاعی برای دست یافتن به اهداف پیش بینی شده می تواند زیر مجموعه کسب و کار قرار گیرد . پس یا قدرت می توانم بگویم که شاید یک نگاه کسب و کاری به گوگل پلاس می تواند  راه گشای مطالعات باشد.

کاربران ؟

نیازهای کاربران؟

ارتباط گوگل با کاربران؟

درآمد گوگل؟

منابع؟

روندها؟

هزینه ها؟

ولی فکر می کنم اون چیزی که به حلقه ها ربط داره بیشتر در محدوده انواع کاربران و نیازهای کاربران قرار می گیره یعنی شاید بتوان گفت که نیاز کاربران چه به صورت بالفعل و چه بالقوه ، مزیت رقابتی را برای گوگل پلاس رقم زده هست.

البته  از نظر دور نماند که منافع گوگل و شرکاش  هم قصه ای است که سر دراز دارد.

 

/ 1 نظر / 52 بازدید
محمد نصرتی

سلام بحث خوب ولی کوتاهی بود در حد یک مقدمه امیدوارم بیشتر به آن بپردازید